Najpierw część oficjalna, a później… Zwiedzanie linii produkcyjnej chipsów Pringles, poznanie wszystkich ich składników, rozmowa z pracownikami firmy oraz możliwość skosztowania słynnych przekąsek.
W Łódzkiej Strefie Ekonomicznej na terenie Kutna, 9 października br. odbyło się wielkie otwarcie nowo powstałej fabryki firmy Kellogg’s, produkującej znane chipsy Pringles. Na tę uroczystość zjechały się najważniejsze osoby świata biznesu, z różnych zakątków kuli ziemskiej oraz lokalne władze. Podczas części oficjalnej wszystkich gości przywitał dyrektor zakładu – Bart Van Audenhove, który nie ukrywał swego zadowolenia, że fabryka powstała na terenie Kutna, wspominając o ważnej dla obu stron przyjaźni i współpracy Polsko-Amerykańskiej. Prezydent Miasta Kutna natomiast na znak otwarcia firmy podarował dzwon, który tradycyjnie ma zawsze rozpoczynać pracę w fabryce i ją kończyć. Po powitaniu wszystkich przybyłych do łez rozbawił iluzjonista, pokazując widzom, co tak naprawdę zawierają chipsy firmy Kellogg’s, a następnie jakie mają zastosowanie, poza tym, że służą do jedzenia. Po świetnej zabawie wszyscy grupami udali się do fabryki, by tam zobaczyć etapy oraz technikę produkcji Pringles. Przed wejściem, każdy zwiedzający musiał założyć na siebie płaszcz i okulary ochronne, czepek na głowę, a także zdezynfekować ręce oraz obuwie. Grupa najpierw zobaczyła magazyny, po czym dowiedziała się o procesach składowania chipsów i ich dystrybuowania. Później wszyscy udali się już na linię produkcyjną, gdzie pracownicy poszczególnych hal opowiadali o przebiegu tworzenia ciasta, wycinania chipsów, a następnie wypiekania i przyprawiania produktu. Kolejnym punktem wycieczki po fabryce, było zwiedzanie miejsca, gdzie odbywało się pakowanie przekąsek, ważenie zawartości opakowań oraz nadawanie im kodu kreskowego. Na koniec każdy miał okazję zobaczyć, jak dwa nowoczesne roboty pakowały pojedyncze tuby Pringles w kartony i układały je na paletach. Po nietypowej wycieczce, wszyscy udali się na lunch.
W trakcie tego wydarzenia Senatora RP Przemysława Błaszczyka reprezentowała jego asystentka – Magdalena Stolińska.
|
Spacer Łazienkami Królewskimi, wizyta w siedzibie Prezydenta RP, Punkt Widokowy Stadionu Narodowego... To tylko część atrakcji, które czekały w Warszawie na małych turystów z Żeronic.
Wczoraj (7 października br.) dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żeronicach wyjechały na wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną przy pomocy Biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka w Łęczycy. Grupę poprowadziła asystentka Senatora RP – Magdalena Stolińska.
Piękny, słoneczny dzień rozpoczął spacer Łazienkami Królewskimi, podczas którego dzieci podziwiały m. in. Pomnik Fryderyka Chopina, Wodozbiór, Starą Pomarańczarnię, Pałac na Wodzie oraz Amfiteatr. Jednak największą atrakcją nie były zabytki Parku, lecz jego przyroda. Mali turyści z ogromnym entuzjazmem zareagowali na zwinne i przyjazne wiewiórki. Później przyszedł czas na zwiedzanie pięknego budynku Belwederu. Tam dzieci dowiedziały się ciekawych historii o Marszałku Józefie Piłsudskim, a także o byłych Prezydentach RP. Następnie wszyscy udali się do Sejmu i Senatu, aby zobaczyć jak wygląda miejsce Polskich Parlamentarzystów i na czym ona polega. Grupa miała możliwość zobaczyć salę obrad Sejmu i Senatu, Salę Kolumnową oraz przejść się Korytarzami Sejmowymi. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na obiad w Restauracji Sejmowej, gdzie dzieci miały okazję zregenerować swe siły...
|
Wschodnie sztuki walki stają się coraz popularniejsze w Polsce, o czym świadczą m. in. liczne kluby karate – zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Jak w każdej dziedzinie sportowej organizowane są liczne zawody, które zachęcają miłośników Karate do sprawdzenia swoich umiejętności.
Taką możliwość stworzył Związek Sportowy Karate Shotokan NSKF POLSKA. W dniu 4 października br. w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy po raz piąty odbyły się Otwarte Mistrzostwa Karate NSKF POLSKA. W zawodach udział brał również syn Senatora RP Przemysława Błaszczyka – Maksymilian, który podczas Mistrzostw zajął czwarte miejsce.
Senator RP Przemysław Błaszczyk współfinansował nagrody dla młodych karateków. Nagrody finalistom wręczyła Pani Monika Kilar-Błaszczyk.
|
Piątkowa debata, dotycząca lokalnej młodzieży, przeprowadzona wśród przedstawicieli najważniejszych instytucji w Łęczycy jest pierwszym krokiem do polepszenia sytuacji młodych ludzi w powiecie łęczyckim.
W dniu 3 października 2014 roku odbyło się Forum pn. „Młodzież lokalnie…”, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Na wspólną debatę zebrało się wielu przedstawicieli, reprezentujących najważniejsze instytucje powiatu łęczyckiego. Całość rozpoczęła się prezentacją uczestników Forum. Następnie omawiano cel programu „Równać szanse”, który dotyczy wyrównania szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Następnie po przez pracę w grupach oraz dyskusję, każdy przedstawiał oferty na rzecz młodzieży, proponowane przez swoje instytucje i organizacje działające w środowisku lokalnym. Nieco później omawiano młodzież powiatu łęczyckiego oraz bardziej efektywne działania dla ich lepszego rozwoju. Po podsumowaniu spotkania, czas umilił przybyłym zespół Cutfinger, tworzony przez podopiecznych TPD w Łęczycy.
W trakcie Forum obecny był również Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz ze swoją asystentką – Sylwią Prażnowską.
|
30 września br. w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie zasadzono dęby pamięci, które mają uczcić ofiary tragedii: katyńskiej i smoleńskiej. Poświęcono także tablicę na cześć poległych w Katyniu. W uroczystościach brał udział Senator RP Przemysław Błaszczyk.
W ramach programu "Katyń... ocalić od zapomnienia" skierowanego do dzieci i młodzieży, w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie odbyła sie uroczystość, w której uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Jest to program, który ma na celu uczczenie pamięci oraz przywrócene sylwetek ofiar mordu Katyńskiego poprzez zasadzenie 21.857 dębów pamięci. Każdy dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu. Znaczenie programu docenił Prezydent RP Lech Kaczyński, który objął go honorowym patronatem.
Uroczystość rozpoczęła się apelem na którym obecni byli między innymi: Senator Przemysław Błaszczyk, Wiesława i Andrzej Terebińscy i ksiądz Wiesław Skonieczny. Po apelu, uczniowie tutejszej szkoły przedstawili spektakl słowno-muzyczny. Następnie, głos zabrał Senator Przemysław Błaszczyk, który mówił o tym, jak ważne jest hołdowanie pamięci o poległych.
Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a po przemarszu z sali gimnastycznej na plac przed szkołą, rozpoczęła się druga część uroczystości. Przy dźwięku syren posadzono dęby upamiętniające ofiary tragedii. Pierwszy z nich upamiętnia ofiary zbrodni Katyńskiej z terenu Łowicza, a w szczególności p. Antoniego Terebińskiego. Drugi natomiast, został posadzony na cześć osób, które zginęły w katastrofie Smoleńskiej w 10.04.2010r. Poświęcono także tablice na cześć poegłych w mordzie Katyńskim, po czym złożono pod nimi biało-czerwone kwiaty. Na zakończenie, organizator uroczystości - Lucyna Okraska, podziękowała wszystkim zebranym za udział w tym wydarzeniu.
|
Miniony tydzień dla uczestników wczasów w Poroninie, to czas wspaniałej zabawy, integracji oraz intensywnego zwiedzania.
W dniach 22-28 września br. ponad 30-to osobowa grupa wyjechała do Poronina. Wyjazd był współorganizowany przez Biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka w Łęczycy, a pieczę nad grupą przez cały tydzień sprawowała Sylwia Prażnowska – asystentka Senatora RP. Nocleg, wyżywienie oraz transport zapewnił wczasowiczom Ośrodek „Małgorzata”, który mieści się w Poroninie.
Wczasowicze mieli bardzo obszerny program, w którym zaplanowane, a także zrealizowane zostały takie punkty jak: wjazd kolejką szynową na Gubałówkę i zjazd kolejką linową, wycieczka na Galicową Grapę w Poroninie, wycieczka w Tatry, Dolinę Strążyską oraz Drogą pod Regle, zwiedzanie Sanktuarium na Krzeptówkach i Zakopanego… Jednak najwięcej emocji przyniosła 9 - kilometrowa wyprawa nad Morskie Oko. Podczas pieszej wycieczki, każdy z uczestników miał okazję wykazać się kondycją oraz silną wolą. Droga była nieco ciężka do przejścia, jednak mimo tego wszystkim udało się wejść na szczyt i podziwiać piękne widoki, które były nagrodą za trud włożony w przybycie na to miejsce. Oprócz wspaniałych wycieczek krajoznawczych grupa miała również zapewnione inne atrakcje. Odbywały się bowiem wieczorki zapoznawcze przy ognisku i dźwiękach muzyki góralskiej, a także wypoczynek na basenie termalnym.
Przebywający na wyjeździe pewnie, jeszcze przez długi czas nie będą mogli powrócić myślami do tzw. szarej rzeczywistości.
|
Miniona niedziela dla mieszkańców Gminy Daszyna, to czas pięknych wspomnień po wspaniałych uroczystościach dożynkowych.
W dniu 28 września 2014 roku odbyło się Święto Plonów dla mieszkańców Gminy Daszyna. Uroczystość rozpoczęła polowa Msza Święta, podczas której lokalna społeczność dziękowała Matce Bożej za obfite plony orasz udane ich zbiory. Po Eucharystii odbyły się przemówienia okolicznościowe gospodarzy Dożynek, a także przybyłych gości. Największą atrakcją imprezy plenerowej, która miała miejsce w Korytach k. Daszyny była prawdziwa, wojskowa grochówka. Zupę wśród przybyłych mieszkańców gminy rozdysponowali młodzi żołnierze, wcielając się w rolę zarówno kucharzy, jak i kelnerów. Na deser po ciepłym posiłku można było sobie zakupić watę cukrową, lody oraz kukurydzę prażoną. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia również zaplanowano wiele atrakcji, m. in. w postaci dmuchanych zjeżdżalni oraz wielu gier i zabaw. Na koniec, do późnego wieczora dla wszystkich odbyła się zabawa taneczna, przy dźwiękach muzyki Dico Polo.
Podczas święta dożynkowego obecny był również Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz ze swoją rodziną, a także asystentkami – Eweliną Niciak i Magdalena Bindas.
|
30 września 2014 r. odbył się wyjazd do Warszawy organizowany przez Biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka. Przewodnikiem wycieczki była asystentka Senatora RP - Sylwia Prażnowska.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie słynnego Belwederu. Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy rezydencję, w której, na co dzień urzęduje Prezydent RP. Poznały historię a także obyczaje, jakie kiedyś panowały i nadal panują w tym pięknym budynku. Po zwiedzeniu Belwederu, dzieci udały się do Łazienek. Słynny zespół pałacowo-ogrodowy wywarł na nich ogromne wrażenie. Zobaczyły między innymi Starą Pomarańczarnię i Pałac na Wyspie. Następnie, dzieci udały się do siedziby Sejmu i Senatu, aby z bliska mogły zobaczyć, jak wygląda praca posłów i senatorów. Sejmowy przewodnik opowiadał o historii budynku, strukturach a także codziennej pracy. Dzieci zwiedziły salę posiedzeń Sejmu i Senatu, a także korytarze i hole Sejmowe. Wychodząc z Senatu, wycieczkowicze spotkali europosła Janusza Wojciechowskiego, z którym zrobili pamiątkowe zdjęcie. Po uzupełnieniu sił w Sejmowej Restauracji, grupa udała się na Stare Miasto. Tam mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Warszawskiej Syrenki, a także zakupić pamiątki. Wracając, odwiedziły Ulicę Kanonia. Legenda o Dzwonie na Kanonii trafiła do ich wyobraźni, ponieważ wszystkie, chcąc zapewnić sobie szczęście i powodzenie na rozpoczęty niedawno rok szkolny, okrążyły trzykrotnie słynny dzwon. Wracając z Warszawy, dzieci zatrzymały się w restauracji McDonald’s, gdzie zakupiły niezbędne pożywienie na drogę powrotną. Wycieczkowicze byli zmęczeni, ale i zadowoleni po dniu pełnym wrażeń.
|
Okazuje się, że aby zobaczyć wystawę maszyn rolniczych, wcale nie trzeba jechać na AgroShow do Bednar pod Poznaniem. Minionej niedzieli w Witoni - miejscowości powiatu łęczyckiego, zorganizowano pokaz nowości technicznych w dziedzinie rolnictwa.
Podczas wystawy 28 września br. przybyli mieli okazję zobaczyć maszyny rolnicze, porozmawiać z ich dystrybutorami oraz pracownikami firm, które zajmują się ich serwisowaniem. Dzięki temu każdy gospodarz miał możliwość zaczerpnąć najważniejszych informacji, w jaki sposób należy używać maszyn, a także jak je konserwować.
W trakcie tego wydarzenia obecny był również Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz ze swoimi asystentkami – Eweliną Niciak oraz Magdaleną Bindas.
|
Wspólne zwiedzanie Łowicza i okolic, a także pełna integracja kolejarzy z całej Polski oraz Białorusi, będą niezapomniane dla wielu pracowników PKP.
W dniu wczorajszym (28 września br.), w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Bobrownikach odbyła się uroczysta Msza Święta, która zakończyła trzydniowe Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjno-Wspólnotowe. Zjazd kolejarzy organizowany był przez Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich Koło Łowicz przy Bazylice Katedralnej oraz Duszpasterstwo Kolejarzy. Przez trzy dni, zarówno byli pracownicy PKP, jak i Ci obecni mieli okazję wspólnie omówić sprawy kolei, zadania formacyjne oraz funkcyjne, a także możliwości ich realizacji. Wszyscy uczestnicy zwiedzili także najciekawsze zakamarki Łowicza i okolic.
Podczas Ogólnopolskiego Spotkania Formacyjno-Wspólnotowgo, Senatora RP Przemysława Błaszczyka reprezentowała jego asystentka – Magdalena Stolińska.